Wsparcie i szkolenia dla rodziców osób niepełnosprawnych

Masz dziecko z niepełnosprawnością? Szukasz nie tylko wsparcia, ale także wiedzy o tym, jak skutecznie wesprzeć dziecko w codziennym funkcjonowaniu i osiąganiu samodzielności?i? Zastanawiasz się, jak nieść pomoc także innym dzieciom, które ze względu na niepełnosprawność lub chorobę nie mogą samodzielnie funkcjonować? Pozwól, że pomogę Ci się w tym odnaleźć i pozyskać cenną wiedzę na ten temat.

Szkolenia dla rodziców osób niepełnosprawnych

Wykorzystaj moje doświadczenie i spotkaj się ze mną na szkoleniu, podczas którego wskażę Ci, w jaki sposób opiekować się osobami niepełnosprawnymi, a także rozmawiać z dziećmi o ograniczeniach, z jakimi się zmagają. Z wykształcenia jestem oligofrenopedagiem – posiadam wiedzę z zakresu opieki nad osobami z ograniczeniami ruchowymi.

Zdaję sobie sprawę, jak wymagające są to szkolenia – robię jednak wszystko, aby wiedzę na ten temat przekazywać w sposób konkretny i praktyczny. Zależy mi na tworzeniu wspierających, wyrozumiałych relacji między ludźmi. Zachęcam do spotkania wszystkich rodziców szukających wsparcia.

Rodzice, oczekujący dziecka przepełnieni są radością, nadzieją i wiarą, że po przyjściu na świat, ich dziecko będzie zdrowe i radosne, a jego rozwoju nic nie zaburzy. Te oczekiwania są właściwe wszystkim rodzicom. Mają oni prawo snuć plany i marzenia. Nie wszystkie się spełnią, część zweryfikuje życie, a z czasem - samo dziecko.
Sytuacja, ulega jednak zmianie, gdy rodzice dowiadują się o chorobie lub niepełnosprawności dziecka. Wtedy, marzenia i oczekiwania schodzą na drugi plan, najważniejsze okazuje się właściwe leczenie i rehabilitacja. Trzeba jeszcze pogodzić się z diagnozą- bolesną rzeczywistością, która niespodziewanie wtargnęła w życie całej rodziny.  Trzeba otrząśnąć się z szoku, przy reorganizacji całego, dotychczasowego trybu życia, która częśto dotyczy także starszego rodzeństwa. To długi i trudny proces, wymagający wsparcia rodziny, przyjaciół i specjalistów i wszystkich, którzy mogą otoczyć życzliwością. Zwłaszcza, gdy rodzic samotnie wychowuje dziecko albo, gdy jedno z rodziców, by zająć się terapią dziecka, musi zrezygnować z pracy.
To tylko część problemów, które mogą nawarstwiać się przez lata, „wbijając” rodziców w rolę choregoi/lub biepełnosprawnego dziecka. Jeśli, ta sytuacja trwa przez jakiś czas i zmienia się stopniowo, wraz z rozwojem i postępami dziecka-wszystko jest w porządku. Sprawa komplikuje się, gdy rodzic rezygnuje ze swoich własnych potrzeb i planów życiowych, także w obszarze  zawodowym. Tymczasem, świadomość, że mimo konieczności codziennego wsparcia dziecka, rodzic może mieć własny obszar zainteresowań, a w jakimś momencie możliwść powrotu na rynek pracy, jest bardzo pomocna, nie tylko dla rodzica, ale także dla dziecka.
Polski system wsparcia rodziny z dzieckiem z niepełnosprawnością, od lat nie działa dobrze. O konkretach można jeszcze mówić w przypadku dzieci małych- od chwili narodzin i diagnozy, do chwili podjęcia nauki w przedszkolu, potem w szkole. Później, na dalszych etapach życia- luka. Rodzic i dorastające dziecko, najczęściej nie mają wyjścia- wciąż, niezmiennie ze sobą, na wspólnej przestrzeni domowego zacisza. Prawda jest, jednak taka, że każdy człowiek ma potencjał. Trzeba go umieć otkryć i pomóc dostrzec szansę.
Od lat, wspieram rodziców osób z niepełnosprawnością w otkrywaniu  nowych możliwości i potencjału.  Mogę pomóc także Tobie.
Jeśli, chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami i szukasz pomysłu na wyjście z trudnej sytuacji- zgłoś sie do mnie!
Jeśli, nie wiesz, jak skutecznie wesprzeć Twoje dziecko w konkretnej sytuacji- zgłoś się do mnie!
Jeśli, po latach chcesz wrócić na rynek pracy i nie wiesz, jak to zrobić- zgłoś się do mnie!
Formularz kontaktowy