Wsparcie i szkolenia dla nauczycieli osób z niepełnosprawnością

Jesteś nauczycielem i myślisz o poszerzeniu swoich kompetencji? Wykorzystaj możliwość uzyskania wiedzy na temat prowadzenia zajęć z osobami niepełnosprawnymi. Podczas  zajęć edukacyjno- warsztatowych/ szkoleń, nie tylko zdobędziesz dodatkowe umiejętności, ale otworzysz siebie oraz  uczniów na różnorodność, o którą należy dbać w szczególny sposób: bez wykluczenia, wyręczania,  ale za to ze wsparciem i zrozumieniem. To cenne doświadczenie może należeć także do Ciebie – wystarczy, że skorzystasz z mojego wsparcia w tym zakresie.

Szkolenia dla nauczycieli osób niepełnosprawnych

Przede wszystkim jestem pedagogiem specjalnym, Moje wieloletnie doświadczenie w pracy nauczyciela akademickiego i pedagoga oraz osobiste doświadczenie życia z ograniczeniem ruchowym, pokazały mi, jak ważna jest samodzielność, trwałe relacje społeczne, oparte na zrozumieniu, empatii oraz wzajemnej pomocy, i wsparciu. Podczas zajęć dowiesz się, jak kształtować i wzmacniać umiejętności życiowe osób niepełnosprawnych, a także jak wspierać je w codziennym funkcjonowaniu.

Sześciogodzinne zajęcia edukacyjno- warsztatowe:

„Samodzielni i zaradni- rola nauczycieli i specjalistów w kształtowaniu autonomii dziecka z niepełnosprawnością”
1. Diagnoza i wsparcie
2. Współpraca z rodziną
3. Przedszkole, szkoła , rówieśnicy.
4. Aspekty autonomii.
5. Właściwe postrzeganie osoby z niepełnosprawnością i jego wpływ na proces usamodzielniania.
6. Rola rehabilitacji w procesie usamodzielniania.
7. Sytuacja osób z niepełnosprawnością.
Maksymalna Liczba uczestników: 20

Szkolenia odbywają się w piątki- od 16.00 do 19.00

i w soboty- od 9.00 do 12.00

W warunkach pandemii- on line. Po ustaleniu- możliwość ustalenia innego terminu i omówienia dodatkowych zagadnień  – na życzenie Klienta.

Cena- do negocjacji.

Wszystkie  zajęcia/szkolenia oparte są o autorski pomysł i metodę pracy Laury Jurga (teksty-zesmakiem.pl).
Wszelkie kopiowanie, streszczanie, powielanie i wykorzystywanie, bez zgody autora jest zabronione.
Na zajęciach wykorzystywane są także elementy „Treningu Twórczości” i „Treningu Kreatywności”.

W ofercie także- szkolenie osiemnastogodzinne, z dodatkowymi zagadnieniami.

    Formularz kontaktowy

    Wysłanie maila/ formularza z podpisem jest jednoznaczne z OŚWIADCZENIEM O WYRAŻENIU ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH przez„Laura Izabela Jurga- Teksty ze smakiem”

    Na podstawie z art. 6 ust. 1 lit a. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu tych danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych)wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez "Laura Izabela Jurga- Teksty ze smakiem” w celu  uczestnictwa w warsztatach/ szkoleniach.