Hi

Nazywam się Laura Izabela Jurga.

Jestem pedagogiem specjalnym i dziennikarzem, autorką tekstów  i bloga „Teksty ze smakiem”Felietony, reportaże, wywiady, w oparciu o który stworzyłam Projekt Laura Jurga zaprasza na dyskusje ze smakiem.

Mam świadomość, że ludzie różnią się od siebie-także w obszarze opinii na rzeczywistość, w której żyją. Te różnice stają się niekiedy źródłem podziałów społecznych, które od dłuższego czasu obserwuję w naszym Kraju. Tymczasem w wielu kulturach, także w polskiej, nie brakuje tradycyjnych elementów, które mogą łączyć ludzi. Jednym z nich jest wspólny stół i biesiadowanie przy nim. Kuchnia to dla mnie miejsce przygotowywania różnych potraw, odkrywania i łączenia różnych smaków, zapachów i kolorów oraz   spotkania z drugim człowiekiem. Tu nie ma miejsca na uprzedzenia, ksenofobię i nietolerancję. Jest za to przestrzeń do dyskusji.
Mój blog stał się także okazją do połączenia moich działań i różnych umiejętności: to, copywriting, szkolenia, doradztwo i popularyzacja mojej książki.
Zapraszam do współpracy!

Nota o autorce

Osobowości Laury Izabeli Jurga nie można opisać ani jednym zdaniem, ani określić jednym słowem. Czasami mówi się „człowiek orkiestra” , ale i to nie będzie trafne. Wiedząc, że charakter człowieka kształtuje się od najmłodszych lat, w tym przypadku trzeba pamiętać o ograniczeniach, jakie przyszło Jej pokonywać już w dzieciństwie ,a potem w czasie dojrzewania, o świadomym i rozumnym zaakceptowaniu siebie jako młodej, niepełnosprawnej kobiety. Dorastanie w rodzinie, dającej pełną akceptację, utrwalanie poczucia pełnoprawnej osoby z ograniczonymi możliwościami ruchowymi, było motorem do zdobywania kolejnych stopni wiedzy, która tworzyła warunki do pracy w różnych środowiskach i zawodach. Jej zaangażowanie w sprawy społeczne, wrażliwość i empatia nie pozwalają na obojętność w obecnej sytuacji. Stąd też poszukiwania sposobu wyrażenia siebie, swojego zdania i sposobu na porozumienie i wzajemny szacunek ludzi. Dała temu wyraz już w swojej książce „Moje pory roku” , potem na wielu autorskich spotkaniach, a teraz- wykorzystując umiejętności redaktorskie i dziennikarskie – tworzy płaszczyznę przy stole do dyskusji ze smakiem i zaprasza do niej tych, którym nie jest obojętne, co będzie jutro. Nikt nam nie obiecał, że nasze życie będzie łatwe i przyjemne, a Laura udowadnia, że mimo to może być interesujące i pełne, wszak tak wiele zależy od nas. Bo tu nie chodzi o to, żeby nie widzieć trudności, ale żeby umieć rozwiązywać problemy i wyciągać właściwe wnioski: nie omijać przeszkód, ale je pokonywać.
Laura Izabela Jurga jest absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (2001). Ukończyła także Akademię Dziennikarstwa na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie (2018).
W latach 2002 -2006 roku pracowała w Centrum Metodycznym Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej w Warszawie (obecnie ORE) (Pracownia Wspomagania Rozwoju i Integracji).
W latach 2005-2012 roku była Asystentem w Akademii Pedagogiki Specjalnej (Zakład Rehabilitacji). W kolejnych latach była pracownikiem Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. Społecznie pełniła funkcję prezesa Fundacji DOMAKTON. 

 

W latach 2009-2010 prowadziła audycje radiowe o tematyce społecznej w radiu „Polska Live!”

W maju 2014 wydała książkę pt.: „Moje pory roku”
( www.facebook.com/mojeporyroku ).
W latach 2014- 2016 obyło się wiele spotkań autorskich w Warszawie i innych miastach Polski. Spotkania prowadzili m. in. Teresa Lipowska i Profesor Wawrzyniec Konarski.
W 2014 roku książka została zarekomendowana przez  TVP 2.
Pracowała także w Fundacji „Domy Wspólnoty Chleb Życia” s. Małgorzaty Chmielewskiej, pozyskując klientów i fundusze, także w ramach Fundraisingu. Była rzecznikiem prasowym wydarzenia „Stadion Młodych.”
Prowadziła szkolenia dla młodzieży, rodziców, nauczycieli przedszkoli i szkół. Jest dziennikarzem,copywriterem, autorką i redaktorką wielu tekstów.
W obszarze jej zainteresowań leży zwłaszcza integracja całego społeczeństwa, podnoszenie wiedzy i świadomości społecznej, a więc także świadomości osób z niepełnosprawnością tak, by łatwiej żyło się wszystkim.
Prowadziła szkolenia i wykłady z zakresu integracji społecznej.  Jest autorką  licznych publikacji. Współpracowała także z Fakultetem Psychologii na Uniwersytecie w Turynie. Miała samodzielne wystąpienia na konferencjach w kraju i za granicą. Była ekspertem kilku projektów w ramach Programu  EQUAL.  Współpracowała z Magazynem stacja7.pl i prowadzi własnego bloga: teksty-zesmakiem.pl.